Za pomocą listy życzeń, możesz wygodnie zadać pytanie lub zamówić wybrane produkty. Do każdego z nich można wpisać komentarz i sugestie kolorystyczne, rozmiarowe, materiałowe. Po wysłaniu listy, skontaktujemy się z Państwem e-mailem, w celu omówienia szczegółów, końcowej ceny wraz z transportem i rodzajem dostawy.
Wysłanie zapytania za pomocą listy, nie zobowiązuje do dokonania zakupu towaru.
Realizacja rozpoczyna się po ustaleniu ceny końcowej. Konieczna jest także wpłata zaliczki 50% na konto firmowe.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych. Strona www.kosicka.pl nie jest sklepem internetowym a jedynie wirualnym katalogiem produktów.

Prosimy o kontakt, jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące oferowanych produktów lub sposobu zakupu.
Podane na stronie przykładowe ceny produktów, zawierają podatek VAT 23%.

Projekty są własnością projektantki Iwony Kosickiej. Kopiowanie oraz wykorzystywanie ich w całości lub jakiejkolwiek części, oznacza naruszenie praw autorskich- zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost. Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211


WARUNKI ZAKUPU
Nasza oferta to katalog produktów, podany z przykładowymi cenami. Przedmioty wykonywane są na indywidualne zamówienie, z uwzględnieniem parametrów realizowanych na życzenie klienta, dlatego ceny mogą ulec zmianie. Zakupy w studiu, są realizowane po:
1. Dokonaniu szcegółowych ustaleń / potwierdzeniu szczegółów przez klienta i artystę.
2. Wpłacie zaliczki 50%, jest ona akceptacją wcześniejszych ustaleń.
3. W liście życzeń, prosimy o podanie danych kontaktowych: imię, nazwisko, adres pocztowy, numer telefonu, adres e-mailZebrane informacje, będziemy wykorzystywać wyłącznie w celu realizacji zamówienia.

PŁATNOŚĆ
1. Klient płaci 100% wartości zamówienia. Po dokonaniu transakcji, wystawiony zostanie paragon lub FV.
2. Klient płaci 50% wartości zamówienia (zaliczka-przelew bankowy na konto) podczas składania zlecenia, pozostałe 50% (płatność końcowa): płatność przelewem bankowym na konto, przed transportem produktu. Po dokonaniu transakcji, wystawiony zostanie paragon lub FV.  

Zastrzegmy sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w ofercie, indywidualnych wycen związanych z ustalonymi szczegółami zlecenia, wprowadzania nowych produktów do oferty, wycofywania produktów z oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych bądź wprowadzania w nich zmian.

WYSYŁKA
Towar wysyłamy po uregulowaniu, całej należnej kwoty za produkt.
Sposób dostawy uzależniony od ilości zamówionego towaru i jego kubatury. Firma przedstawi klientowi najbardziej korzystną formę dostawy. Zamówienia, w zależności od sposobu jego dostarczenia Kupującemu, realizowane są w trzech formach:
- zamówienia dostarczane firmą kurierską
- zamówienia dostarczane za pośrednictwem transportu własnego
- zamówienia dostarczane za pośrednictwem firm zajmujących się spedycją i transportem krajowym i międzynarodowym
- istnieje możliwość osobistego odbioru towaru, po uprzednim umówieniu miejsca i termin
- koszty dostawy nie obejmują wniesienia towarów do mieszkania/domu i ich montażu (chyba, że widnieje inna informacja przy konkretnym towarze)
Zastrzegamy sobie prawo do realizacji zamówień w osobnych partiach po uprzednim uzgodnieniu i potwierdzeniu tego e-mailem lub telefonicznie z Zamawiającym.

ZWROTY I WYMIANA
Towary oferowane przez Nas są wykonywane na indywidualne zamówienie. Przedmioty  spersonifikowane, nie podlegają zwrotowi ani wymianie. W przypadku rezygnacji z zamówienia, przed jego dostarczeniem, zaliczka 50% nie zostanie zwrócona.

REKLAMCJE
Drewno jest materiałem higroskopijnym, a więc reagującym na zmiany wilgotności oraz temperatury. W zależności od poziomu wilgotności powietrza, drewno oddaje lub pobiera wilgotność z powietrza. Wynikająca z tego zmiana objętości drewna jest jego naturalną cechą, której nie można uniknąć i nie podlega reklamacji. Meble dostarczamy w wilgotność drewna, które odpowiada klimatowi pomieszczenia od 20 do 22ºC i 55 do 60% względnej wilgotności powietrza.
Mając meble z litego drewna, trzeba dbać odpowiednie nawilżenie.

POLITYKA EKOLOGICZNA
Uważamy, iż warto budować solidnie współpracę z producentami i klientami.
Pojmujemy ekologię, poprzez świadome wytwarzanie przedmiotów trwałych, o dużych walorach artystycznych. Produkt, który jest dobrze zaprojektowany, wykonany z wysokogatunkowych surowców, służy lata i nie zaśmieca Naszej planety.
Poprzez model działania firmy, wspieramy zrównoważy rozwoju społeczny oraz środowiska naturalnego, na które wpływamy.
- wszystkie produkty wykonujemy w Polsce, większość z polskich materiałów, wspieramy tym samym rozwój rodzimych firm
-  staramy się używać, maksymalną ilość naturalnych materiałów, surowców, półproduktów
-  meble wykonujemy w zgodzie z wiedzą o tradycyjnym rzemiośle
-  przy produkcji mebli, przetwarzamy surowiec, tak by zminimalizować odpady
-  używamy drewna z kontrolowanych upraw Lasów Państwowych
-  rekomendujemy naturalne olejowoski

INSTRUKCJE UŻYTKOWANIA
MEBLE
Gatunki drewna

Standardowo, meble wykonujemy z dębu. Jest on idealnym materiałem do produkcji mebli: odpornym na codzienne użytkowanie, twardym a do tego pięknie się „starzeje”. Ma zróżnicowane usłojenie, od prostego po mocno kwieciste. Często licznie występują drobne sęki, o ciemnym zabarwieniu, które zbogacają rysunek deski. Na dębowych meblach, miejscami widoczny jest błyszcz, w postaci „plam”, o innym stopniu połysku niż otaczające go drewno. Ciężar 650-750 kg./m3. Barwa: twardziel jasno brązowa, biel żółtawo-biała.
Meble wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą po pewnym czasie zmienić swój pierwotny kolor. Również zbyt wysoka i długotrwała wilgotność lub przesuszone powietrze może negatywnie wpływać na drewno, dlatego:
-meble powinny stać co najmniej 1 metr od źródła ciepła (kaloryfery, grzejniki elektryczne, itp.)
-wszelkie zabrudzenia powinny być natychmiast usuwane
-stawiając gorące, bardzo zimne lub wilgotne przedmioty na meblach, prosimy stosować podstawki w celu uniknięcia plam lub odkształceń
-do pisania itp. prosimy zawsze używać podkładów, aby na powierzchni nie powstały zarysowani
-meble powinny być ustawiane na poziomym podłożu, w przeciwnym razie ulegną odkształceniu, dostosowując się do nierówności podłoża
Konserwacja powierzchni olejowanych

Drewno olejowane jest bardziej wrażliwe na zabrudzenia niż drewno lakierowane, dlatego też wymaga trochę większej ostrożności podczas użytkowania. Warstwa oleju jest cienka, dlatego po pewnym czasie zużyty olej może miejscowo wsiąkać w drewno. Nie jest to wada i nie stanowi powodu do reklamacji! Olej powinien być ponownie nanoszony co 2-3 miesiące, aż do momentu, kiedy przestanie wsiąkać, w przeciwnym razie powierzchnia wygląda na niewykończoną. Prosimy przy tym uważać, aby olej rozprowadzić równomiernie, w przeciwnym razie powstają na powierzchni ciemniejsze punkty.
Prosimy nie używać:
-żadnych środków konserwujących  lub czyszczących, które nie są dostosowane do drewna
-żadnych środków w aerozolu
-przy wykańczaniu naturalnego materiału szlachetnego takiego jak drewno dębowe występują również drobne nieregularności, przebarwienia lub mikro rysy, które podkreślają urodę tego produktu i nie stanowią uzasadnionego powodu do reklamacji. Przy wersji mebla z postarzeniami lub barwieniem, ważne jest by wziąć pod uwagę fakt, iż w efekcie wykańczania ręcznego nie będą one nigdy identyczne.
Konserwacja powierzchni emaliowanych

Emalia to powłoka wrażliwa na zarysowania, łatwo ulega obtłuczeniu. Do mebli wykończonych taka powierzchnią, wystarcza miękka szmatka i ciepła woda z odrobiną płynu do mycia naczyń. Aby uniknąć uszkodzeń, nie można używać środków zawierających rozpuszczalniki, środków szorujących, ściereczek mikrofazowych i urządzeń parowych.
Reklamacja mebli

Dział reklamacji w ciągu 30 dni rozpatrzy zasadność Państwa reklamacji i poinformuje o tym telefonicznie oraz za pośrednictwem poczty e-mail (na adres e-mail podany w formularzu reklamacyjnym).

LAMPY, PRZEDMIOTY Z METALU, LUSTRA
Stal emaliowana: to powłoka wrażliwa na zarysowania, łatwo ulega obtłuczeniu. Do elementów wykończonych taka powierzchnią, wystarcza miękka szmatka i ciepła woda z odrobiną płynu do mycia naczyń. Aby uniknąć uszkodzeń, nie można używać środków zawierających rozpuszczalniki, środków szorujących, ściereczek mikrofazowych i urządzeń parowych.
Stal nierdzewna: do jej czyszczenia należy używać miękkiej zwilżonej szmatki, można używać specjalistyczne mleczka do polerowania stalowych powierzchni.
Szkło i lustra: przecieraj tylko delikatną, wilgotną szmatką. Lustra, są pokryte teflonem, który nie może mieć kontaktu z chlorem!